Mapa

Witnicki Anioł A

Witnicki Anioł A

Kategoria: Nordic walking Dystans: 2.6 km

Opis:

5 „ANIELSKICH" TRAS
Wszystkie szlaki mają początek i koniec przed hotelem „Leśne Ustronie", a oznaczone są kolorowymi „ludzikami". Prawe ręce „ludzików" są zakończone strzałką która wskazuje kierunek marszu.
Witniccy „kijkarze" mają zwyczaj ruszać na szlak w niedzielę o 8.00 rano i o 15.00 po południu.

Aby zdobyć „Witnickiego Anioła", zacznij od jego „główki", czyli trasy czerwonej. To najkrótsza z naszych tras, przeznaczona dla początkujących lub cierpiących na brak czasu (długość trasy ok. 3,5 km, czas przeznaczony na przejście ok. 40 min.)

Najwygodniejsze jest niebieskie „anielskie skrzydełko". A to dlatego, że na trzecim kilometrze leśnicy ustawili stoły i ławy. Możesz tu odpocząć i posilić się (długość ok. 5 km, czas 1 h.)

I dla równowagi drugie „skrzydełko", oznaczone kolorem fioletowym. Szeroka droga doprowadzi Cię do najpiękniejszej z „anielskich tras". Przejdziesz uroczym „wąwozikiem" i aleją dorodnych buków. Sześciokilometrowa trasa jest konturem kusej koszulki „Anioła"(długość ok. 6 km, czas 1 h 15 min.)

O miano najpiękniejszej może się też ubiegać trasa zielona - krótka koszulka „Anioła". Zielony ludzik wskaże Ci drogę do malowniczego mostku na rzece Witnie (długość ok. 7.5 km, czas 1 h 30 min.)

Łagodnie wznoszące się i opadające dróżki białej trasy to zadanie dla wytrawnego „kijkowca". Nagrodę odbierasz sobie sam, podziwiając naturę Zespołu Przyrodniczo-Krajobrazowego Jezioro Wielkie. Trasa przebiega niedaleko jeziora, ale możesz z niej zboczyć i ochłodzić się przy zasilającym je źródełku (długość ok. 13,5 km, czas 3 h. Koniecznie zabierz na drogę napój i kanapki)